basin-bulteni

Mersin İşkur ile Tısiad'dan Karşılıklı Ziyaret

Mersin İşkur ile Tısiad'dan Karşılıklı Ziyaret

Mersin Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü ile Türkiye-Irak Sanayici ve İşadamları Derneği (TISİAD) yetkilileri, başta İstihdam Fuarı olmak üzere çeşitli alanlarda işbirliğini sağlamak amacıyla karşılıklı ziyaretler gerçekleştirdiler.

 

Mersin İŞKUR'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, kentteki özel sektör ve kamu sektörü temsilcileri ile ilişkileri geliştirmek, işsizliğin Mersin'deki önemli nedenlerinden biri olan işgücü piyasasının organizasyon eksikliğinin getirdiği olumsuz sonuçları gidermeye yönelik ziyaretler devam ediyor. Bu kapsamda, Mersin İŞKUR Tanıtım Birimi şefi Serkan Özada ile İş ve Meslek Danışmanı Erkan Şanlı TISİAD Başkanı Nevaf Kılıç'ı ziyaret ederken, Kılıç da bir gün sonra dernek yönetimi ile birlikte İŞKUR'a iade-i ziyarette bulundu.

Ziyarette, Mersin İŞKUR İl Müdürü Mustafa Kutlu, kurumun iş arayanlar ile işverenler arasında köprü vazifesi gördüğünü belirterek, bu misyonu gerçekleştirmek için Mersin'deki kamu-özel sektördeki kuruluşlarla işbirliğini sürdürebilir kılmanın önemli olduğunu kaydetti.

TISİAD Başkanı Kılıç da Mersin İŞKUR'un yaptığı başarılı faaliyetleri yakından takip ettiklerini, dernek üyelerinin İŞKUR hizmetlerini özellikle de personel maliyetlerini düşürecek programlardan yararlanması gerektiğini dile getirdi. Kılıç, yapılacak olan İstihdam Fuarı'nın birçok fuar organizasyonundan çok daha katılım sağlaması ve sosyal içeriğinin bulunmasının önemine de dikkat çekti.

Ziyarette, İnsan Kaynakları ve İstihdam Fuarı, kariyer günleri gibi etkinliklerde işbirliğine gidileceği de ifade edildi. - MERSİN

Haberin detaylarına ulaşmak isterseniz

 http://www.sondakika.com/haber/haber-mersin-iskur-ile-tisiad-dan-karsilikli-ziyaret-6175795/

linke tıklayınız.

Pixatik.com Hazır Web Sitesi

Sosyal Sayfalarımız :